Umělá inteligence: Jak překonat obavy a posílit svůj tým

23. 6. 2025   Mgr. Petr Hlušička

Většina firem řeší, jak umělou inteligenci implementovat. Málokterá ale řeší, jaký dopad to má na zaměstnance. Výzkumy ukazují, že bez správného vedení může nasazení AI vést k úzkosti, odlivu talentů i poklesu produktivity. Klíčové je, jak lze AI představit jako podporu, ne hrozbu – a jak z nejistoty vytvořit růstový motor firmy. To vše takovým způsobem, abychom místo obav u zaměstnanců podpořili loajalitu, kreativitu a lepší výkon.

Jak se vyrovnat s nenadálou událostí, která ovlivní chod firmy

16. 9. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Nečekaný výpadek provozu, nutnost provést změny které nebyly v plánu, náhlé rozhodnutí z „vyšších míst“ a podobné události mohou výrazně ovlivnit výkonnost vašich zaměstnanců. Jak je s nimi vyrovnat?

Technologie a budoucnost práce: Jak umělá inteligence mění pracovní prostředí

27. 5. 2024   Mgr. Petr Hlušička

Umělá inteligence (AI) a automatizace mají stále větší vliv na pracovní prostředí. Firmy se musí přizpůsobit těmto změnám, aby zůstaly konkurenceschopné. V tomto článku se podíváme na nové poznatky, možnosti využití a dopady AI na pracovní prostředí.

Vystupování z komfortní zóny

25. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

V poslední době se hodně zmiňuje význam vystoupení z komfortní zóny jako klíče k osobnímu a profesionálnímu růstu. To platí zejména v zaměstnání, kde se stále měnící prostředí a dynamické pracovní vztahy vyžadují schopnost adaptace a inovace.

Jak vysvětlit změnu názoru

29. 1. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Pro práci manažera je důležité být zásadový. Někdy se však změně názoru nevyhneme. Jak vysvětlit (nejen) podřízeným, že jsme změnili názor? Dnes si to ukážeme.

Co se děje se zaměstnanci?

31. 7. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

Ačkoli nezaměstnanost zůstává na rekordně nízké úrovni, u firem, se kterými se stýkáme, vidíme změny ve struktuře zaměstnanců. Co předznamenávají si zatím nedovoluji odhadnout.

Benefity do časů krize

12. 9. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Co nabídnout zaměstnancům, když sami máme málo? Ekonomická změna proměňuje také zaměstnanecké benefity a je to jen dobře.

Krize a její vnímání

4. 4. 2022   Mgr. Petr Hlušička

V průběhu života se můžeme setkat s náročnými životními situacemi, které můžeme označit jako krize. A to ať na globální, lokální či osobní úrovni. V každém případě záleží na každém z nás, jak jsme schopni se přizpůsobit nebo vyrovnat s nadcházejícími změnami, které přináší.

Tři tipy pro firmy v nejistotě

28. 3. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Vzala vám válka na Ukrajině práci? Chybí vám díky situaci materiál, nebo nemůžete exportovat do Ruska? Problém dopadá i na vaše zaměstnance a měli byste se jim věnovat. Dnes poradíme jak.

Kdy lze dovolenou převést na další rok?

7. 2. 2022   Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jak už to tak bývá, každá velká změna s sebou nese nebezpečí, že nebude správně pochopena.


© 2025 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 411

Yesterday 370

Week 2459

Month 1996

All 117882

Currently are 219 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions