• About us
 • Články

  Technologie a budoucnost práce: Jak umělá inteligence mění pracovní prostředí

  27. 5. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Umělá inteligence (AI) a automatizace mají stále větší vliv na pracovní prostředí. Firmy se musí přizpůsobit těmto změnám, aby zůstaly konkurenceschopné. V tomto článku se podíváme na nové poznatky, možnosti využití a dopady AI na pracovní prostředí.

  Proč chodí lidé do práce?

  20. 5. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Tato otázka vypadá na první pohled jednoduše, ale jednoduchá není. Pokud na ni umíme odpovědět, umíme je motivovat, aby do práce chodili rádi.

  Klíčová role vedoucích na úrovni středního managementu

  13. 5. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Ve struktuře každé organizace hrají vedoucí středního managementu zásadní roli. Jsou spojnicí mezi vedením firmy a zaměstnanci na operativní úrovni. Jejich úkolem není pouze řídit denní provoz a dosahovat cílů, ale také vytvářet a udržovat pozitivní firemní kulturu. Mají zásadní vliv na atmosféru v týmu, produktivitu a celkový úspěch organizace.

  Zvládání emocí během konfliktu: Klíčové tipy a doporučení

  29. 4. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Konfliktní situace v pracovním prostředí jsou nevyhnutelné a umění řídit své emoce v těchto okamžicích je klíčem k produktivnímu pracovnímu fungování. Už se Vám někdy stalo, že Vám během konfliktu ujeli nervy? Podívejme se na několik doporučení, jak můžete zvládat emocionálně náročné situace v práci.

  Dezinformace ve firmách: Proč vznikají, co mohou způsobit a jak jim předcházet

  15. 4. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Ve firmách se dezinformace mohou šířit rychle a snadno. Někdy je můžeme skupinově označovat jako DFŠ, drby fámy šuškandy. Ale jak se vlastně šíří a co mohou způsobit? A co ještě důležitější, jak jim předejít a jaká opatření přijmout?

  Jak přimět lidi dodržovat termíny

  8. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Máte zaměstnance, kteří chronicky dělají věci „na poslední chvíli“ a pak nedodržují termíny svých úkolů? Přinášíme vám deset tipů, jak je přimět, aby dodržovat začali.

  Vystupování z komfortní zóny

  25. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  V poslední době se hodně zmiňuje význam vystoupení z komfortní zóny jako klíče k osobnímu a profesionálnímu růstu. To platí zejména v zaměstnání, kde se stále měnící prostředí a dynamické pracovní vztahy vyžadují schopnost adaptace a inovace.

  Diskusní Fórum Firemního sociologa

  18. 3. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Firemní sociolog představuje diskusní fórum pro naše čtenáře, klienty a abonenty. Zeptejte se nás, podělte se o svůj názor a společně komentujme zkušenosti.

  Vyjednávání s odbory a s odboráři

  11. 3. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Kolektivní vyjednávání je náročná disciplína; a to nejenom tam, kde jsou zavedeny oficiální odbory. Jak v něm uspět a přinést pro všechny přijatelný kompromis?

  Role vedoucího při náročných okamžicích

  4. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Okamžiky, kdy se ve firmě musí otevřít a řešit nepříjemné téma, tak se role vedoucího stává o to zásadnější. V těchto momentech se projeví kompetentnost a vyzrálost jednotlivých vedoucích, kteří musí umět zklidnit vášně, zastabilizovat tým, vykomunikovat danou situaci a veškerou energii zaměřit konstruktivním směrem.


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520