• About us
 • 29. 3. 2016  

  Stal jsem se ředitelem celku, který čítá asi osmdesát lidí. Co bych měl udělat jako první?

  odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

  Dobrý den,

  Vaše otázka je dost obtížná, protože záleží na tom, v jakém je ten „celek“ stavu, jak pracuje, jaká je atmosféra a vztahy mezi lidmi. Pokud Vám přesto mohu poradit, první věc, kterou bych udělal je ta, že bych si promluvil s těmi, kterým ostatní lidé skutečně důvěřují, a které respektují. S formálními, ale také s neformálními lídry. Hledejte „stařešiny“, „vůdce“, nejzkušenější a nejvíce vážené zaměstnance (jde-li o firmu).

  Pokud to má smysl, řekněte jím, že máte jasnou a pevnou koncepci vedení i směru, kterým by se Váš celek měl ubírat. Ukažte jím dobrou vůli  a řekněte, že jím chcete naslouchat, a že Vás jejich názor zajímá.

  Pokud byste se svou úlohou potřeboval pomoci, ozvěte se nám, velmi rádi pomůžeme.

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520