Rozvoj samostatnosti podřízených

18. 3. 2019   Mgr. Petr Hlušička

Při práci s podřízenými se často můžeme setkat s tím, že vedoucí pracovník jen velmi nerad deleguje, drží si kontrolu nebo jen sklouzne do stereotypu, kterým výrazně limituje rozvoj svých podřízených, a tak i celého týmu. Vhodným způsobem, jak tomu můžeme předejít je vedení podřízených směrem k sebeřízení. To při vhodné realizaci má nejen dobrý motivační dopad, ale také výrazně podporuje jejich rozvoj.

Time management

22. 1. 2018   Mgr. Petr Hlušička

Ten kdo má na své pozici volnou ruku na organizaci svého času a práce, se může dostat do situace, kdy se dostává do časového stresu. Naučit se plánovat svůj čas je tématem každého, kdo se do podobné situace dostal. Kdo se nenaučí mít kontrolu sám nad sebou a svým časem, tak musí přijmout skutečnost, že bude řízen někým jiným.

 

Nový začátek

5. 1. 2015   PhDr. Vojtěch Bednář

Nový rok je pro mnoho z nás příležitostí nejenom k bilancování, ale také k tomu, udělat „tlustou čáru za minulostí“.  Taková čára ale skoro nikdy nevydrží. Chceme-li využít začátku kalendářního roku k tomu, abychom provedli změnu ve svém životě, co můžeme udělat proto, aby nám změna vydržela?

Time management II.

14. 1. 2013   Mgr. Petr Hlušička

V předchozím článku jsme se zabývali prvním krokem pro zvládání situací, kdy se dostáváme do časového stresu a potřebujeme řešit více úkolů zároveň. Nyní se zaměříme na náš další postup, jak zefektivnit a zlepšit naše využití času, za použití seznamu úkolů.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520